På gång: barn och unga

Se vad som händer på biblioteket för barn och unga

På gång

  1. Sommarboken

    Event
    When: Friday 10 July 09:00 - 18:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  2. Sommarboken

    Event
    When: Friday 10 July 10:00 - 12:00
    Location: Kastalbiblioteket

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  3. Sommarboken

    Event
    When: Friday 10 July 13:00 - 16:00
    Location: Lits bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  4. Sommarboken

    Event
    When: Friday 10 July 13:00 - 16:00
    Location: Torvalla bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  5. Sommarboken

    Event
    When: Friday 10 July 13:00 - 16:00
    Location: Kastalbiblioteket

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  6. Sommarboken

    Event
    When: Monday 13 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  7. Sommarboken

    Event
    When: Tuesday 14 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  8. Sommarboken

    Event
    When: Wednesday 15 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  9. Sommarboken

    Event
    When: Thursday 16 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  10. Sommarboken

    Event
    When: Friday 17 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  11. Sommarboken

    Event
    When: Monday 20 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  12. Sommarboken

    Event
    When: Tuesday 21 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  13. Sommarboken

    Event
    When: Wednesday 22 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  14. Sommarboken

    Event
    When: Thursday 23 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  15. Sommarboken

    Event
    When: Friday 24 July 09:00 - 18:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  16. Sommarboken

    Event
    When: Monday 27 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  17. Sommarboken

    Event
    When: Tuesday 28 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  18. Sommarboken

    Event
    When: Wednesday 29 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  19. Sommarboken

    Event
    When: Thursday 30 July 09:00 - 19:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Äntligen sommarlov och tid för massor av härlig läsning!

  20. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 4 October 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  21. Filurfredag

    Event
    When: Friday 9 October 14:00 - 15:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Inled helgen med en mysig sagostund!

  22. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 11 October 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  23. Bäbisteater

    Event
    When: Friday 16 October 10:00 - 10:20
    Location: Östersunds bibliotek

    med Sara-Kajsa Vilgotsdotter

  24. Bäbisteater

    Event
    When: Friday 16 October 14:00 - 14:20
    Location: Östersunds bibliotek

    med Sara-Kajsa Vilgotsdotter

  25. Bäbisteater

    Event
    When: Saturday 17 October 12:00 - 12:20
    Location: Östersunds bibliotek

    med Sara-Kajsa Vilgotsdotter

  26. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 18 October 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  27. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 25 October 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  28. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 1 November 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  29. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 8 November 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  30. Filurfredag

    Event
    When: Friday 13 November 14:00 - 15:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Inled helgen med en mysig sagostund!

  31. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 15 November 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  32. Bäbisteater

    Event
    When: Friday 20 November 10:00 - 10:20
    Location: Torvalla bibliotek

    med Sara-Kajsa Vilgotsdotter

  33. Bäbisteater

    Event
    When: Saturday 21 November 12:00 - 12:20
    Location: Östersunds bibliotek

    med Sara-Kajsa Vilgotsdotter

  34. Bäbisteater

    Event
    When: Saturday 21 November 14:00 - 14:20
    Location: Östersunds bibliotek

    med Sara-Kajsa Vilgotsdotter

  35. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 22 November 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  36. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 29 November 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  37. Filurfredag

    Event
    When: Friday 4 December 14:00 - 15:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Inled helgen med en mysig sagostund!

  38. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 6 December 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  39. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 13 December 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  40. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 20 December 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!

  41. Sagolika söndagar

    Event
    When: Sunday 27 December 12:00 - 16:00
    Location: Östersunds bibliotek

    Skapa, lek och fantisera!